Založ si blog

Reakcia na komentáre: Príbeh obyčajných ľudí bez Igora Matoviča

Komentár:

„lenže mnohí z tých obyčajných ľudí si dobrovoľne .-dokonca v demokratických tajných voľbach dali facku sami sebe. Teraz majú smutok v očiach.Zakonite rezignujú na stavanie bezpečného domu.Navyše gniavení pandemiou.“

Presne tak, my sme si vybrali – dobrovoľne. V žiadnej epoche našich tisícročí existencie civilizácie nenájdeme obdobie, kde by ľudia nehľadali systém, ktorý by ich priviedol na najvyšší stupeň ľudskej evolúcie. Máme tu pokus-omyl systémy ako sú feudalizmus, kapitalizmus, socializmus, komunizmus a podobne. Každá nová ideológia sľubovala a „nosila vieru“ ľuďom v lepšie zajtrajšky, viala novotou a nádejou, ktoré vždy (všimnime si ) boli kontrastom k predchádzajúcej ideológii. A vtipné je, že NIKDY nie sme spokojní. To je naša „demos kratos“ (moc ľudu). Každé divadlo raz skončí.

Komentár:

„tak to dopadne ak vládnu neshopní blázní, aj Hitler bol predsa blázon“

Čo znamená blázon? Veľa ľudí končí na psychiatrii, pretože nevie kontrolovať svoje myšlienky, výsledkom sú zmeny v procesoch správneho fungovania mozgu. A 99% to nevie. Hovorí sa, že: „to bola náhoda, že sme sa tu stretli po roku, akurát som na teba myslel“ (každý to zažil). No pravda je taká, že neexistujú náhody. Je to len zákonitý dôsledok našich nekontrolovaných myšlienok. 

Komentár (neviem, čo znamejú tie krížiky – je to akože plus? )

„Zaujímalo by ma, koľko ľudí pácha v týchto časoch zo zúfalstva, z bezvýchodiskovej situácie, z depresie samovraždu. V Japonsku sa samovražednosť za tento rok veľmi zvýšila, veľmi smutný je prudký nárast medzi deťmi, mládežou, ženami. Pritom štát sa snaží skutočne veľmi efektívne pomáhať, náhrada ušlých ziskov, pomoc pri splácaní dlhov, nájomného, rýchla záchrana bezdomovcov z ulíc, prideľovanie štátnych bytov a sociálnych dávok – na všetko toto všade v médiách – hlavne v rádiu, v TV oznamy, aby sa ľudia v problémoch prihlásili… U nás takáto pomoc evidentne nefunguje a vláda sa nijako nesnaží podchytiť a eliminovať katastrofálne dôsledky pandémie, či druhotne – zmätočných, neefektívnych protiopatrení… O samovraždách sa akosi vôbec neinformuje

Hmm, situácia popísaná, čo s tým budeme robiť? Áno, máte pravdu. Ľudia sú z dnešnej doby + pandémie a jej ekonomických následkov na tom veľmi zle – či už fyzicky alebo psychicky. Ešte by som povedala, že ku dnešnému dňu trpí východné Slovensko aj mnohonásobnými výpadkami elektriny (viď iMeteo). 

Myšlienky ľudí prenasledujú a noria ich do väčšej tmy. V hustom lese svetla niet. Ale opäť poviem – všimnime si, že pozostalí vravia, že im ani list na rozlúčku nenechali, nič – len tak sa rozhodli ísť preč. Ľudia nemajú potrebu sa zabiť, a zrazu behom pár dní príde niečo, čo ich donúti ukončiť svoju existenciu. Čítala som o tom knihu v češtine s názvom Ezoosmóza (veľmi zaujímavá). Keď si potom porovnáme realitu s informáciami v knihe – uvidíme sami. 

Komentár:

to sa zámerne neuvádza a zatajuje, v demokracii sa to predsa nepatrí. Veď aj tí, čo si sami zobrali život, mohli ísť slobodne, demokraticky voliť aj slobodne si vycestovat aj päťkrát v roku a tým dosiahnúť vrchol blaha v demokracii, samozrejme, tej kapitalistickej

Mám pocit, že sme sa vrátili o 100 rokov späť. Kam zmizla rovnoprávnosť a prečo chudoba rastie? Paradox, nie? ☺ Najbohatší ľudia na svete majú toľko peňazí ako 6,9 miliardy ľudí. 

Centrom záujmu nie je človek – dnes vidíme, že smerujeme k vojnám, do toho klimatické kolapsy po celom svete so stále vyššou intenzitou. Stačí si dať do Youtube „drastic climate change“ a pozrieť sa realite do očí. Fakt, že to nemáme za oknami… pýtam sa dokedy? A čo bude potom? Na frázu „nás sa to netýka“ odpoviem „týka – každého z nás“. 

No, a preto sa ľudia rozhodli prejsť na nový formát spoločnosti – ide o Tvorivú spoločnosť, kde by ľudia netrpeli hladom, zimou, týraním a depresiami. Tento celosvetový projekt je vo viac ako 180 krajinách sveta, web preložený do 26 jazykov, posledná „live“ konferencia do viac ako 35 jazykov.

Čakáme na zmeny, nádeje vkládajúce do tých, na ktorých padla voľba náš všetkých.

20.03.2021

Všetci sme ľudia. Sme tu, aby sme žili. Čakáme na zmeny, nádeje vkládajúce do tých, na ktorých padla voľba náš všetkých. A kedysi sa rozhodlo, že niekto bude náš osud riešiť niekto za nás. Svoje práva sme predali. Svoje rozhodnutia tiež. Je potom jednoduché niekoho viniť, na niekoho ukazovať, nemusieť nič riešiť, iba kritizovať. Dokedy však sme v tomto [...]

Matovič spravil reálne skvelý job!

07.03.2021

Aj takto znel názor mojej známej. Je to osôbka, ktorá vidí z viacerých uhlov, no vždy navonok vyjde s tou „svetlou časťou“. Je to človek, ktorý každý deň maká na dobrovoľníckych projektoch do skorých ranných hodín. Nepreháňam, každý deň. To chce silného ducha. 🙂 GOOD JOB, MAN. “…spravil úžasnú robotu!” Prihodil do ohňa pár dní po nástupe do [...]

My ako 99% nerobíme nič. Za to 1% profesionálnych klamárov maká jak ďábel.

01.03.2021

Tento článok píšem na popud info o povinnom zavedení respirátorov a zákazu vychádzania po 20.00hod. Toto jedno percento je dnešným odrazom našej doby nežitia. Správy v TV pozerajú od dôb korony akcie aj tí, ktorí TV news pozerali sporadicky. Pretože chcú byť v obraze – no kam smerujeme svoju pozornosť, tam aj sme, drahí moji priatelia. Kam toto naše [...]

trump

Trump v newyorskom procese ako svedok obhajoby nevypovedal, súd sa blíži ku koncu

21.05.2024 23:42

Exprezident čelí obžalobe, že sfalšoval tri desiatky finančných dokumentov s cieľom zakryť platbu pornoherečke. Ide o jednu zo štyroch obžalôb.

alkohol, metanolová kauza

Distribútor z metanolovej kauzy je na slobode, odpykal si väčšinu trestu

21.05.2024 23:13

Jiří Vacula v roku 2012 v Česku distribuoval smrtiaci metanol.

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 21847x
Priemerná čítanosť článkov: 3121x

Autor blogu