Založ si blog

Príbeh obyčajných ľudí bez Igora Matoviča

Pár dní dozadu som sa rozprávala s kamarátom o dnešnej situácii, vraví „aaa, veď my sa máme dobre, vôbec nič sa nedeje“.

Nuž, pravda je v tom, že ja osobne tiež nevidím rozdiel, akurát som teraz viac lenivejšia, nemám systém, vstávam neskôr a robím kľudne od obeda do večera (lebo robím z domu).

Avšak, my v Bratislave – ok – teda ľudia okolo mňa sa reálne majú tak isto, majú sa dobre.

Áno, veľa z nás sú egoisti. Sklamem vás – všetci sme, no niekto vie seba kontrolovať o trošku viac.

Faktom je, že reálne už množstvo ľudí došlo o prácu, úspory, majetky. V Bratislave, i vo zvyšku našej nádhernej krajiny. Za posledné roky pribudlo veľa nových alternatívnych médií – akokoľvek, bez ohľadu na to, že sú definované ako konšpiračné, dezinformačné atď. som si položila otázku „Zamyslel sa vôbec niekto nad tým, prečo tu máme taký nárast alternatívnych médií?“

Je mi teraz jedno, kto má a nemá pravdu, či sa niekto pomýlil v štatistike alebo preklade z jazykov a pochopil veci inak, resp. nepochopil a vznikol článok… ide o to, že začali písať obyčajní ľudia, ktorí sa chcú vyjadriť. Prečo?

Lebo sú nespokojní s aktuálnou situáciou a vidia, že v mainstreamových médiách veci chýbajú, alebo sú príliš nafúknuté, nekorešpondujú nadpisy s obsahom (veľa ľudí číta len nadpisy) atď.

Zo svojich skúseností vidíme ako si babička v obchode berie dva rožky, maslo a mlieko. No a čo mňa zaráža najviac, že títo ľudia majú často veľký smútok v očiach. Nejdem ani hovoriť o viac početných rodinách, kde sú všetci doma 24/7, deti sa učia tak 4 hodiny denne a rodičia v tom bláznovstve pracujú.

Je to realita a štát = vláda, to nerieši. Všimnime si, že veci sa riešia až vtedy, keď obyčajní ľudia na daný problém poukazujú. A množstvo iných sračiek. A nie len to, tých ľudí musí byť dostatok. A nemyslím tým verejné víkendové štrajkovačky ( tým sa nikdy nič nevyriešilo, akurát sa tým podporuje priamy odpor, básnicky povediac Tanec Démonov..).

Ja viem, my už sme za tých 6000 rokov zvyknutí na systém hierarchie, a čo viac, učíme sa históriu od Sumerov (aj keď ja osobne sa pamätám na rôzne druhy vojen vo svete a veľké mená, ktoré dobili ďalší kút Zeme a dnes sú po nich pomenované ulice, budovy, alkohol, syry..).

Dávno pred Sumermi bola na Zemi lepšia spoločnosť. Spoločnosť, kde ľudia boli jednotní ( všimnite si, aj Biden počas inaugurácie hovoril dosť dlho o potrebe jednoty USA). Na Zemi „vládli“ duchovno-morálne hodnoty. Jednota neznamená, že mi teraz niekto vlezie do chladničky – práveže naopak – človek je taký čestný, že sa jej ani nedotkne. A prečo by sa aj mal? Ak v tej Tvorivej spoločnosti by mal všetkého dostatok? Reálne, táto spoločnosť sa už buduje. A čím pevnejšie základy spravíme dnes, taký bezpečný dom aj postavíme.

Ako začať?

Proste len tak, keď vidíš niekoho smutného, alebo niekoho, kto potrebuje pomoc ( čo i len s odnosom nákupu takej babičke), tak to skús – a pocítiš ten taký „správny pocit“. A teraz si predstav, že veľa ľudí by takých bolo. 🙂

Čakáme na zmeny, nádeje vkládajúce do tých, na ktorých padla voľba náš všetkých.

20.03.2021

Všetci sme ľudia. Sme tu, aby sme žili. Čakáme na zmeny, nádeje vkládajúce do tých, na ktorých padla voľba náš všetkých. A kedysi sa rozhodlo, že niekto bude náš osud riešiť niekto za nás. Svoje práva sme predali. Svoje rozhodnutia tiež. Je potom jednoduché niekoho viniť, na niekoho ukazovať, nemusieť nič riešiť, iba kritizovať. Dokedy však sme v tomto [...]

Matovič spravil reálne skvelý job!

07.03.2021

Aj takto znel názor mojej známej. Je to osôbka, ktorá vidí z viacerých uhlov, no vždy navonok vyjde s tou „svetlou časťou“. Je to človek, ktorý každý deň maká na dobrovoľníckych projektoch do skorých ranných hodín. Nepreháňam, každý deň. To chce silného ducha. 🙂 GOOD JOB, MAN. “…spravil úžasnú robotu!” Prihodil do ohňa pár dní po nástupe do [...]

My ako 99% nerobíme nič. Za to 1% profesionálnych klamárov maká jak ďábel.

01.03.2021

Tento článok píšem na popud info o povinnom zavedení respirátorov a zákazu vychádzania po 20.00hod. Toto jedno percento je dnešným odrazom našej doby nežitia. Správy v TV pozerajú od dôb korony akcie aj tí, ktorí TV news pozerali sporadicky. Pretože chcú byť v obraze – no kam smerujeme svoju pozornosť, tam aj sme, drahí moji priatelia. Kam toto naše [...]

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

Meloniová

Hanobenie tela. Novinárka si uťahovala z Meloniovej výšky, musí zaplatiť pokutu

18.07.2024 20:15

Právnik šéfky talianskej vlády uviedol, že premiérka akékoľvek odškodné venuje na charitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 22382x
Priemerná čítanosť článkov: 3197x

Autor blogu