Založ si blog

Príbeh obyčajných ľudí bez Igora Matoviča

Pár dní dozadu som sa rozprávala s kamarátom o dnešnej situácii, vraví „aaa, veď my sa máme dobre, vôbec nič sa nedeje“.

Nuž, pravda je v tom, že ja osobne tiež nevidím rozdiel, akurát som teraz viac lenivejšia, nemám systém, vstávam neskôr a robím kľudne od obeda do večera (lebo robím z domu).

Avšak, my v Bratislave – ok – teda ľudia okolo mňa sa reálne majú tak isto, majú sa dobre.

Áno, veľa z nás sú egoisti. Sklamem vás – všetci sme, no niekto vie seba kontrolovať o trošku viac.

Faktom je, že reálne už množstvo ľudí došlo o prácu, úspory, majetky. V Bratislave, i vo zvyšku našej nádhernej krajiny. Za posledné roky pribudlo veľa nových alternatívnych médií – akokoľvek, bez ohľadu na to, že sú definované ako konšpiračné, dezinformačné atď. som si položila otázku „Zamyslel sa vôbec niekto nad tým, prečo tu máme taký nárast alternatívnych médií?“

Je mi teraz jedno, kto má a nemá pravdu, či sa niekto pomýlil v štatistike alebo preklade z jazykov a pochopil veci inak, resp. nepochopil a vznikol článok… ide o to, že začali písať obyčajní ľudia, ktorí sa chcú vyjadriť. Prečo?

Lebo sú nespokojní s aktuálnou situáciou a vidia, že v mainstreamových médiách veci chýbajú, alebo sú príliš nafúknuté, nekorešpondujú nadpisy s obsahom (veľa ľudí číta len nadpisy) atď.

Zo svojich skúseností vidíme ako si babička v obchode berie dva rožky, maslo a mlieko. No a čo mňa zaráža najviac, že títo ľudia majú často veľký smútok v očiach. Nejdem ani hovoriť o viac početných rodinách, kde sú všetci doma 24/7, deti sa učia tak 4 hodiny denne a rodičia v tom bláznovstve pracujú.

Je to realita a štát = vláda, to nerieši. Všimnime si, že veci sa riešia až vtedy, keď obyčajní ľudia na daný problém poukazujú. A množstvo iných sračiek. A nie len to, tých ľudí musí byť dostatok. A nemyslím tým verejné víkendové štrajkovačky ( tým sa nikdy nič nevyriešilo, akurát sa tým podporuje priamy odpor, básnicky povediac Tanec Démonov..).

Ja viem, my už sme za tých 6000 rokov zvyknutí na systém hierarchie, a čo viac, učíme sa históriu od Sumerov (aj keď ja osobne sa pamätám na rôzne druhy vojen vo svete a veľké mená, ktoré dobili ďalší kút Zeme a dnes sú po nich pomenované ulice, budovy, alkohol, syry..).

Dávno pred Sumermi bola na Zemi lepšia spoločnosť. Spoločnosť, kde ľudia boli jednotní ( všimnite si, aj Biden počas inaugurácie hovoril dosť dlho o potrebe jednoty USA). Na Zemi „vládli“ duchovno-morálne hodnoty. Jednota neznamená, že mi teraz niekto vlezie do chladničky – práveže naopak – človek je taký čestný, že sa jej ani nedotkne. A prečo by sa aj mal? Ak v tej Tvorivej spoločnosti by mal všetkého dostatok? Reálne, táto spoločnosť sa už buduje. A čím pevnejšie základy spravíme dnes, taký bezpečný dom aj postavíme.

Ako začať?

Proste len tak, keď vidíš niekoho smutného, alebo niekoho, kto potrebuje pomoc ( čo i len s odnosom nákupu takej babičke), tak to skús – a pocítiš ten taký „správny pocit“. A teraz si predstav, že veľa ľudí by takých bolo. 🙂

Dnes to nebol Matovič. Vytočil ma klient.

12.02.2021

Všetci si ideme svoje. Dnes ma vytočil klient. Tisíc čertov do mňa. A čo ďalej? Mám chodiť po byte a nadávať dokola ako chorá vrana? Keby ma aspoň počul! Ale počul ma len môj šéf. A ďalej ešte čo? Komu by som ešte tak pokazila náladu svojimi nevybúrenými démonmi? Dala som si čokoládový koláč a napísala dlhý mail priamo dotyčnej firme, [...]

Dnes stručne: Machiavelli, Kant, Hobbes – no vládca bez suity je nikto.

07.02.2021

Čo je vojna? Je to v skutočnosti chamtivosť jedného človeka. Je to chorý sociopat s takou nenásytnosťou a pýchou, že až začína vojnu. Všetko ostatné sú zámienky, sú to rozprávky pre ľudí. On potrebuje cudzie, a práve preto začína vojnu. Chce olúpiť, ožobračiť národ, chce ho pokoriť a urobiť svojím otrokom. 6 000 rokov nazad Súčasná história [...]

Reakcia na komentáre: Príbeh obyčajných ľudí bez Igora Matoviča

27.01.2021

Komentár: „lenže mnohí z tých obyčajných ľudí si dobrovoľne .-dokonca v demokratických tajných voľbach dali facku sami sebe. Teraz majú smutok v očiach.Zakonite rezignujú na stavanie bezpečného domu.Navyše gniavení pandemiou.“ Presne tak, my sme si vybrali – dobrovoľne. V žiadnej epoche našich tisícročí existencie civilizácie nenájdeme obdobie, kde by ľudia [...]

FOTKY roz

Ľutuje princ vraždu novinára? Nevyzerá to tak, tvrdí expert

28.02.2021 20:00

Uvalia Spojené štáty sankcie na korunného princa Saudskej Arábie Muhammada bin Salmána za vraždu novinára Džamála Chášukdžího?

Premiér Okrúhly Stôl Odborníci Koronavírus

Vláda schválila opatrenia odporúčané odborníkmi

28.02.2021 19:56, aktualizované: 20:10

Kabinet rokuje online od 16:00, prijaté opatrenia však zatiaľ nie sú známe.

mjanmarsko

Mjanmarsko má za sebou najkrvavejší deň demonštrácií: 18 obetí

28.02.2021 17:32

Bezpečnostné zložky strieľali do neozbrojených občanov.

milan bandič

Zomrel kontroverzný starosta Záhrebu Milan Bandič

28.02.2021 17:15

Populista Bandič bol jedným z najznámejších politikov Chorvátska. Záhreb riadil posledných 21 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 9205x
Priemerná čítanosť článkov: 2301x

Autor blogu